Roska Ostrava

Roska Ostrava

  Dovolte nám, abychom se představili. Jsme regionální organizace, zapsaný pobočný spolek Roska Ostrava, regionální organizace Unie Roska v ČR. V roce 2017 jsme oslavili 30.výročí naší existence.

  Naše veškerá činnost je věnována lidem s roztroušenou sklerózou mozkomíšní. Pořádáme takové aktivity, které přispívají ke zkvalitnění života lidí s touto nemocí.

  Pokud si nedovedete představit, jak roztroušená skleróza (RS) ovlivňuje člověka, pokusíme se to přiblížit v následujících řádcích:

Roztroušená skleróza je neurologické onemocnění, zasahující nervový systém člověka, narušuje propojení mezi neurony v mozku a míše. RS postihuje nejčastěji osoby mezi 20. a 40. rokem života. Následkem jsou pak poruchy chůze, udržení rovnováhy, potíže s udržením moči, třes rukou, ztuhlost a křeče v končetinách, poruchy vidění.

Příčiny vzniku roztroušené sklerózy nejsou doposud známé, a proto je tato nemoc dosud nevyléčitelná…

MS Centrum

  Na konci roku 2005 jsme udělali další krok ke zlepšení v poskytování našich služeb. Proto se zrodilo MS Centrum Roska v Ostravě. ( jiná MS Centra už vznikala v České republice již dříve).

  Prostor MS Centra je bezbariérový a v dosahu MHD (zast. Mírové náměstí)

MS Centrum Roska v Ostravě

MS Centrum-služby

  • Provoz MS Centra PO,ST,ČT 9:00-13:00
  • ÚT, PÁ kontaktní schůzky
  • Každé první úterý v měsíci 13:00-16:00 poskytování informací v oblasti soc.služeb a dávek, lépe se předem telefonicky nebo mailem domluvit
  • Zapůjčení a možnost odkupu odborné literatury a časopisů
  • Setkávání členů Rosky Ostrava